Schlierenzauer i Schuster w paru słowach o swojej współpracy

by - 1:53 AM


Nie od dziś wiadomo, że Gregor Schlierenzauer pracuje ciężko, aby ponownie wrócić na szczyt. Od kilku miesięcy w osiągnięciu tego celu pomaga mu Werner Schuster, były trener reprezentacji Niemiec. 29-letni skoczek w kilku słowach opowiedział o nowej współpracy. 

W udzielonym dla telewizji ORF wywiadzie wyznał, że póki co współpraca przebiega bardzo dobrze, gdyż Werner Schuster był niezwykle kluczową postacią w karierze Austriaka już od czasów, kiedy uczęszczał on do szkoły w Stams. 

Schlierenzauer, pozostając nadal aktywnym członkiem kadry austriackiej, z Schusterem współpracuje indywidualnie, dbając o własny rozwój, uczestnicząc jednak również w zgrupowaniach pod okiem trenera Andreasa Feldera. Schuster na łamach orf.at przyznaje, że taki układ bywa czasem trudny i wymagający zarówno dla niego jak i samego skoczka. Podkreśla, że niezwykle podziwia zarówno charyzmę jak i motywację, jaką wykazuje Schlierenzauer i zaznacza, że swoją determinacją 'pchnął go na skraj jego umiejętności trenerskich' już w Stams. Schuster zauważa, że we współpracy ze Schlierenzauerem musi być on niezwykle uważny, gdyż 29-letni skoczek kwestionuje wszystko, jest niezwykle drobiazgowy i poświęca całe swoje życie doskonaleniu się w skokach narciarskich. 

Sam Schlierenzauer zgadza się z opinią, że współpraca z nim nie należy do łatwych, bo wymaga wiele od swoich trenerów. Zaznacza jednak, że aby osiągnąć szczyt swoich możliwości niczego nie można pozostawić losowi. Rekordowy zwycięzca konkursów z cyklu Pucharu Świata mocno trzyma się swoich zasad i jest szczęśliwy, że znalazł w Schusterze zrozumienie w tej kwestii. 

Schuster, jako człowiek niezwykle doświadczony w pracy zarówno z dopiero początkującymi jak i zaawansowanymi zawodnikami, chce teraz pomóc Gregorowi w powrocie do formy, którą prezentował w swoich najlepszych latach. Zaznacza, że Schlierenzauera nie wyróżnia fakt obecnych trudności, ale bardziej to, że dołączył do czołówki zawodników już jako szesnastolatek i pozostał na szczycie nieprzerwanie przez osiem lat, co jest niezwykle rzadkie w środowisku skoków. Schuster podkreśla, że najważniejsze jest teraz, aby Schlierenzauer zachował swoją determinację, dzięki czemu w niedalekiej przyszłości będzie mógł udowodnić, że jego liczne sukcesy nie były dziełem przypadku, ale dowodem jego niezwykłych umiejętności. 

Źródło: fis-ski.com 


You May Also Like

0 komentarze