Nowa formuła MŚ w lotach - znamy nowe fakty

by - 6:25 PM

Poznaliśmy kolejne fakty dotyczące zmian organizacyjnych MŚ w lotach, które zaproponowały słoweńscy związkowcy. 

Według nowych planów, mistrzostwa świata w lotach narciarskich przeprowadzane byłyby w ramach corocznego turnieju. Konkursy lotów odbywałyby się na wszystkich skoczniach mamucich, a więc w Bad Mitterndorf, Planicy, Oberstdorfie oraz Vikersund. Pierwsze zawody odbywałyby się już w grudniu. Finał mistrzostw zaplanowano na marzec.

Same Mistrzostwa Świata w lotach mają obejmować dwa konkursy drużynowe, oraz osiem konkursów indywidualnych. Mistrzem świata ma zostać zawodnik z najwyższą ilością punktów zdobytych podczas konkursów indywidualnych. Mistrzostwo drużynowe ma otrzymać kraj, który uzbiera największą ilość punktów w konkursach drużynowych oraz po zliczeniu punktów uzyskanych przez reprezentantów danego kraju w konkursach indywidualnych. Warto będzie się starać o wygraną, gdyż według planów mistrz świata w lotach narciarskich zdobędzie nie tylko złoty medal, ale również sporą sumę pieniędzy - 1 milion euro. 

Pomysł słoweńskich związkowców przekierowano już do dalszych obradowań, a jeśli plan zostanie przyjęty, to pierwsza edycja nowych Mistrzostw Świata w lotach odbyłaby się podczas sezonu 2022/23. 

A Wy co sądzicie o nowej formule MŚ w lotach? 

Źródło: skijumping.pl, FIS

You May Also Like

0 komentarze