LPK Klingenthal: Domen Prevc deklasuje konkurencję

by - 7:30 PM


W sobotnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego Domen Prevc zdeklasował konkurencję. 20-latek ze Słowenii skokiem na 148 metr ustanowił nieoficjalny letni rekord skoczni. 

Prevc triumfował już w serii próbnej. Wygrał również obie serie konkursowe, pozostawiając rywali daleko w tyle (136 i 131,5 metra). Na drugim miejscu uplasował się Klemens Murańka, który tym miejscem zagwarantował sobie wygraną w całym cyklu. Jako trzeci na podium stanął Mackenzie Boyd-Clowes.

W pierwszej dziesiątce uplasował się także Stefan Hula (6. miejsce). Dzięki temu Biało-Czerwoni zagwarantowali sobie siódme miejsce startowe na pierwsze konkursy cyklu PŚ.

Klemens Murańka jest pierwszym skoczkiem w historii, który po raz drugi w całej swojej karierze zwyciężył w końcowej klasyfikacji Letniego Pucharu Kontynentalnego. Wcześniej triumfował w tych zawodach w 2017 roku.

Sobotnie zawody w Klingenthal przypieczętowały także losy dodatkowych lokat startowych na trzeci period Pucharu Świata 2019/2020. Do Słoweńców (dzięki skokom Roka Justina) dołączyli Niemcy (Pius Paschke) oraz Polacy (Klemens Murańka). 


Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze