Legendy skoków narciarskich - Eddie "Orzeł" Edwards

by - 2:00 PM

fot. Blog Tirol
Skoki Okiem Kobiet powracają w serią "legendy skoków narciarskich". Dzisiejszy post będzie jednak dość nietypowym - pod lupą, albowiem, znajdzie się Eddie Edwards. 

Michael Thomas Edwards (znany również jako Eddie "Orzeł" Edwards), urodził się 5 grudnia 1963 roku w brytyjskim mieście, Cheltenham. Swoją "przygodę" z nartami rozpoczął w wieku 13 lat podczas szkolnej wycieczki. Edwards był pierwszym reprezentantem Wielkiej Brytanii w skokach narciarskich, uczestniczącym w igrzyskach olimpijskich. Michael zaczynał od narciarstwa alpejskiego, szybko jednak ukierunkował się na skoki narciarskie. 

Brytyjczyk zadebiutował w Pucharze Świata w grudniu 1986 roku (dokładniej 30 grudnia), w Oberstdorfie. Oddał skok na 60 metrów, zajmując ostatnie 110 miejsce. Jego pierwszy skok w zawodach rangi FIS miał jednak miejsce cztery dni wcześniej, 26 grudnia, w konkursie Pucharu Europy w Sankt Moritz. Nie ukrywajmy, przygoda Edwardsa z tą dyscypliną sportową nie była usłana różami. Za każdym startem w konkursach skoków narciarskich, skoczek kończył na ostatnich lokatach. 

Co ciekawe... oprócz sportów zimowych, Eddie Edwards miał także inne zainteresowania. W latach 90. nagrał dwie piosenki: Mun nimeni on Eetu oraz Eddien siivellä. Pod koniec XX wieku, w 1999 roku, wydał książkę "On the piste", gdzie opowiedział swoją historię ze skokami narciarskimi. Swoich sił próbował także w skokach kaskaderskich. 

W 2015 powstał film opowiadający historię brytyjskiego skoczka, pod tytułem "Eddie zwany Orłem". Film wyreżyserował Dexter Fletcher, a w roli Eddiego na ekranie wystąpił Taron Egerton. Film o tej wyjątkowej legendzie skoków narciarskich możecie znaleźć online. 

Źródło: informacja własna, The Guardian, Daily Mail, BBC

You May Also Like

0 komentarze