BIO numeru 27 klasyfikacji generalnej PŚ 2018/19 - Michael Hayboeck

by - 2:37 PM


Czas na kolejną krótką biografię. Dziś bierzemy pod lupę Michaela Hayboecka.


Michael zadebiutował w 2007 roku. Skakał wtedy w zawodach FIS Cup. Już od samego początku, zarówno w konkursach cyklu FIS Cup, jak i Pucharu Kontynentalnego, zajmował miejsca w czołowej 30, zdarzały mu się też znacznie wyższe pozycje. Dwa lata później przyszedł czas na debiut w Pucharze Świata. W swoim pierwszym starcie, 3 stycznia 2010 w Innsbrucku, zajął 17. miejsce. Jednak większość sezonu spędził wtedy skacząc w zawodach niższej rangi. Właśnie w sezonie 2009/10 był drugi w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. W rozegranych w tym samym sezonie MŚ Juniorów triumfował zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Zaczął też zajmować miejsca w TOP10 PŚ. 

Od 2012 regularnie startuje w PŚ. Chociaż sezon 2013/14 rozpoczął od startów w Pucharze Kontynentalnym, szybko trafił do kadry  na PŚ. Tam już od samego początku plasował się na bardzo wysokich pozycjach. 16 stycznia 2014 w Wiśle po raz pierwszy w karierze stanął na podium Pucharu Świata. Był wtedy trzeci. Swój pierwszy triumf w zawodach najwyższej ragi odniósł 6 stycznia 2015 w Bischofshofen. 

Ubiegły sezon zakończył na 27. miejscu klasyfikacji generalnej PŚ, zdobywając łącznie 228 pkt. Jego najlepszym startem była 10. pozycja w Engelbergu. W większości konkursów zajmował miejsca w drugiej, czasem w trzeciej dziesiątce. Najsłabszy okazał się dla niego początek zeszłej zimy - w Wiśle i Kuusamo nie udało mu się zdonyć ani jednego punktu.


źródło: informacja własna
You May Also Like

0 komentarze