Austriacy odwiedzili Skandynawię

by - 6:41 PM


Skoczkowie z kadry austriackiej ostatnie dni wakacji spędzili w Skandynawii. Trenowali na skoczni oraz w tunelu aerodynamicznym. Nie zabrakło też czasu na zwiedzanie.

Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Daniel Huber, Philipp Aschenwald, Clemens Aigner oraz Jan Hoerl w ostatnim tygodniu sierpnia udali się do Szwecji, gdzie pracowali nad pozycją w locie w tunelu aerodynamicznym, a następnie udali się na treningi na kompleksie skoczni w norweskim Lillehammer. 

To był obóz zdominowany przez wiatr. Najpierw w tunelu aerodynamicznym w Szwecji, a następnie na skoczniach w Lillehammer. Aktualnie jesteśmy na etapie indywidualnego rozwoju i stabilizacji. Niestety, w Norwegii warunki nie pozwoliły nam na skorzystanie z obiektu HS140. Pomimo tego, uzyskaliśmy cenne informacje dotyczące detali, nad którymi pracujemy. Poczyniliśmy znaczny progres - mówi trener Austriaków, Andreas Felder.


Pomiędzy treningami skoczkowie znaleźli też trochę czasu na odpoczynek, zwiedzanie i podziwianie skandynawskich widoków, czym chętnie dzielili się na swoich Instagramach


  


W czasie, kiedy reszta kadry przebywała w Szwecji, Gregor Schlierenzauer trenował indywidualnie na Granaasen w Trondheim.


Dziś Austriacy wracają do domu, a już za kilkanaście dni czeka ich zgrupowanie w niemieckim Oberhofie. 


źródło:  Komunikat prasowy OSV / InstagramYou May Also Like

0 komentarze