Walter Hofer odwiedził USA, czy amerykańskie obiekty wrócą do kalendarza PŚ?

by - 3:08 PM


Iron Mountain nie zorganizuje w tym sezonie konkursów PŚ. Mimo to, władze amerykańskiego obiektu nie zamierzają się poddawać. Skocznię odwiedził Walter Hofer, a efektem tej wizyty było zapewnienie dotyczące przeprowadzenia prac remontowych. Czy to oznacza, że 2021 rok będzie przełomową datą dla Iron Mountain i Ironwood?


W tym sezonie amerykańskie Iron Mountain nie znajdzie się w kalendarzu PŚ. Ustąpił on miejsca rumuńskiej miejscowości Rasnov. Walter Hofer był gościem konferencji dotyczącej powrotu amerykańskiej miejscowości na mapę PŚ. Miałoby to nastąpić w 2021 roku. Sprowadzenie zawodów najwyższej rangi do Ameryki Północnej jest dla nas priorytetem - powiedział Hofer.

Kwota potrzebna na renowację obiektu może wynieść nawet ponad 4 mln $, z czego większość kwoty ma zostać pokryta przez władze stanowe (ok 3 mln $). 

Wizyta dyrektora PŚ nie dotyczyła jednak tylko skoczni w Iron Mountain. Poruszono także temat najstarszego obiektu w USA, Copper Peak. Skocznia usytuowana w Ironwood wymaga gruntownego remontu. Potrzebna kwota to 15 mln $. Również w tym przypadku pomoc zaoferowały władze stanowe. 

Prace remontowe mają ruszyć w 2020 roku, natomiast wstępny kalendarz Pucharu Świata na sezon 2020/21, w którym ma znaleźć się Iron Mountatin, zostanie opublikowany już w październiku tego roku.źródło: upmatters.com / uppermichiganssource.comYou May Also Like

0 komentarze