Peier wygrywa kwalifikacje w Zakopanem

by - 5:36 PM

Reprezentant Szwajcarii wygrał kwalifikacje w Zakopanem. Na kwalifikacyjnym "podium" znaleźli się także Kubacki oraz Kobayashi. 

Po kilku latach przerwy, Letnia Grand Prix wróciła do Zakopanego! Dzisiejszą rywalizację na Wielkiej Krokwi rozpoczął reprezentant Austrii, Clemens Leitner, oddając skok na 128 m. 

Pierwszym skoczkiem, któremu udało się zdobyć kwalifikację do niedzielnego konkursu był Norweg, Thomas Aasen Markeng, któremu udało się wylądować za 130 metrem, skoczył dokładnie 132.5 metra. Młody zawodnik utrzymał prowadzenie, dopiero polskiemu skoczkowi, Kamilowi Stochowi, udało się wyprzedzić Markenga. Oboje oddali równe skoki, jednak to Polak otrzymał lepsze noty oraz dodane punkty na wiatr. 

Szczęście Stocha nie trwało jednak długo, jego triumf przerwał 136 metrowy skok Szwajcara, Killiana Peiera. Poza 130 metrem wylądował także Jakub Wolny, który wyprzedził Kamila Stocha, zajmując ostatecznie piąte miejsce. Do niedzielnego konkursu kwalifikacje otrzymali także Aleksander Zniszczoł, Stefan Hula, Piotr Żyła, 

Najdłuższym skokiem popisał się reprezentant Japonii, Junshiro Kobayashi. Skoczek doleciał aż na 138 metr, co ostatecznie dało mu trzecią pozycję. 

Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze