Paweł Wąsek wygrywa we Frensztacie!

by - 3:07 PM

Paweł Wąsek odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w Pucharze Kontynentalnym! Polak stanął na najwyższym stopniu podium we Frensztacie wyprzedzając Roka Justina i Joakima Aune. Klemens Murańka i Andrzej Stękała znaleźli się tuż za podium.

Paweł Wąsek pokonał wszystkich rywali i mógł świętować pierwszy w karierze triumf w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Na półmetku rywalizacji zajmował drugą pozycję, po skoku na odległość 100 metrów. Polak zapewnił sobie wygraną świetnym skokiem w serii finałowej. Poszybował najdalej spośród wszystkich zawodników - lądował na odległości 103,5 m. Tuż za nim sklasyfikowany został Słoweniec Rok Justin (102 i 103 m). Podium uzupełnił Joakim Aune (100 i 101,5 m).

Nie był to jednak koniec świetnych wiadomości dla Polaków. Tuż za podium znalazł się Klemens Murańka, a piąty był Andrzej Stękała.

Pełne wyniki rywalizacji we Frensztacie znajdziecie TUTAJ

Przypominamy też, że Klemens Murańka wywalczył dla Polski powiększenie kwoty startowej na kolejny period. Polak jest też liderem klasyfikacji generalnej cyklu LPK. Andrzej Stękała zajmuje w "generalce" drugie miejsce. Do TOP10 po dzisiejszym konkursie awansował też Paweł Wąsek, który jest 7.

źródło: informacja własna