Kolejna kontuzja Daniela Andre Tande

by - 6:46 PMDopiero co parę dni temu rozeszły się wieści o niefortunnym upadku Maren Lundby i utracie możliwości zdobycia 1. miejsca w klasyfikacji generalnej LGP Kobiet, a dziś z Norwegii dobiegają kolejne informacje, tym razem o problemach z kolanem Daniela Andre Tande.

Norweg odczuwał ból kolana po kilkukrotnym przeskoczeniu skoczni we francuskim Courchevel. Na szczęście kontuzja nie jest tak poważna jak poprzednia- zawodnik wróci na skocznie w przeciągu 4-6 tygodni.

Guri Ekas- lekarz norweskiej kadry wypowiedział się na temat kontuzji Mistrza świata w lotach; "Miał twarde lądowania, jednak, na szczęście, jego kolano nie doznało żadnych strukturalnych urazów. Nie będzie mógł teraz skakać przez 4 do 6 tygodni, będzie jednak zdolny wykonywać trening kondycyjny oraz fizyczny w tym czasie".

Trener, Alexander Stoeckl dodał, że priorytetem będzie dla nich zdążenie przed sezonem zimowym. Cieszy się jednak, że zawodnik nie doznał żadnych ciężkich obrażeń i podkreśla, iż rehabilitacja będzie teraz nieodłącznym elementem życia Tande.

źródło: www.fis-ski.com

You May Also Like

0 komentarze