"Gratulacje dla całej ekipy, praca idzie w dobrym kierunku"- Maciej Maciusiak podsumowuje weekend w Wiśle [WYWIAD]

by - 10:53 AMMaciej Maciusiak na pewno może zaliczyć zeszły weekend Pucharu Kontynentalnego do bardzo udanych. Polacy zdominowali sobotnią i niedzielną rywalizację. Dwukrotnie triumfował Klemens Murańka, obok którego na podium stawali, pierwszego dnia - Andrzej Stękała, a drugiego – Paweł Wąsek. Zobaczcie jak trener polskiej kadry B podsumował konkursy w Wiśle.

 Marta: Panie trenerze gratulacje, dwa dni i dwa razy po dwóch Polaków na podium. Jak pan podsumuje ten cały weekend w Wiśle i skoki Polaków – tych, którzy zajmowali najwyższe miejsca i całej reszty kadry?

Maciej Maciusiak: Myślę, że tak jak spojrzymy na wyniki pierwszego dnia i drugiego dnia, to wyglądało to bardzo pozytywnie i te skoki były bardzo solidne. Przełożyliśmy wyniki ze skoków treningowych na zawody i to się liczy. Oczywiście pojawiały się błędy u niektórych zawodników, ale u tych lepszych, u których widać, że ta forma cały czas zwyżkuje, nawet jak pojawiały się błędy, to potrafili odlecieć. Dlatego wielkie gratulacje dla całej ekipy, szczególnie dla tych młodych zawodników, gdzie niektórzy startowali po raz pierwszy i zdobyli swoje pierwsze punkty Pucharu Kontynentalnego. To bardzo cieszy i to pokazuje, że ta praca idzie w dobrym kierunku.

M: Nowością w tym sezonie jest to, że zawodnicy z kadry B dostają więcej szans na pokazanie się w zawodach najwyższej rangi. Jakie są plany na najbliższe tygodnie? Kadra B zostanie przy startach w Pucharze Kontynentalnym czy będziemy znowu oglądać którychś zawodników w cyklu Letniego Grand Prix?

Maciej Maciusiak: Myślę, że wielu. Przed nami konkurs  Letniego Gran Prix w Zakopanem, później Hakuba, także na jednych i drugich zawodach będą kadrę B reprezentować różni zawodnicy i mogę powiedzieć, że wielu zawodników z kadry B będzie w tym sezonie dostawać takie szanse.

M: Dziękuję bardzo i jeszcze raz gratuluję!

Maciej Maciusiak: Dziękuję bardzo!Z Wisły, dla Skoki Okiem Kobiet
Marta Leszek

You May Also Like

0 komentarze