Zapomniane skocznie w Polsce- Sanok

by - 2:35 PM


W niejednej miejscowości na Podkarpaciu istniały skocznie narciarskie. Tym razem spojrzymy na historię skoczni, która już nie istnieje, ponieważ została zdemontowana- chodzi o skocznię narciarską w Sanoku.

Istniejąca niegdyś na Górze Parkowej w Sanoku skocznia, została wybudowana w sezonie zimowym 1951/1952. Z prowizorycznej przebudowana została na profesjonalną już rok później. Punkt K znajdował się wtedy na 26 metrze, a osiągane na niej odległości sięgały nawet 35 metrów.

W latach 1956 i 1957 na skoczni odbywały się Mistrzostwa Okręgu Polskiego Związku Narciarskiego. Rozgrywane na niej były również III Narciarskie Mistrzostwa Juniorów województwa rzeszowskiego.

Skocznia była nieczynna w latach 1961- 1964 z powodu kolejnej przebudowy. Natomiast na przełomie lat 60 i 70 była jednym z obiektów, na którym rozgrywał się lokalny "turniej czterech skoczni", wzorowany na dobrze znanym nam Turnieju Pucharu Świata.Po latach jednak skocznia przestała być używana, gdyż zlikwidowano sekcje narciarskie w klubach sportowych w Sanoku. Przy braku skoczków, obiekt uległ dewastacji, by teraz pozostały po nim tylko nieliczne elementy.

Wnioski o wybudowanie w jej miejscu nowej skoczni pozostały nierozpatrzone przez brak wsparcia finansowego od Polskiego Związku Narciarskiego.


źródło: informacja własna / skisprungschanzen.com

You May Also Like

0 komentarze