Podsumowanie weekendu w Kranju

by - 10:54 AM

Za nami pierwsze zmagania skoczków w Letnim Pucharze Kontynentalnym. Inauguracja konkursów tej rangi odbyła się w Słowenii. Polskę reprezentowało aż pięciu zawodników.

Kranj okazał się wyjątkowo szczęśliwym początkiem letniego sezonu dla Macieja Kota. Sam skoczek przyznał, że był zadowolony z oddanych przez siebie skoków. Triumfatorami pierwszego konkursu byli ex aequo Jewgienij Klimow i Timi Zajc. Obaj skoczkowie zdobyli 294.4 punktu. Na trzecim miejscu znalazł się reprezentant Niemiec, Pius Paschke. W czołowej trzydziestce znaleźli aż czterej Polacy. Niestety, Klemens Murańka został zdyskwalifikowany.

Zwycięstwo w sobotnim konkursie należało już jednak tylko do rosyjskiego reprezentanta. Jewgienij Klimow po oddaniu dwóch skoków powyżej 110m objął prowadzenie. Drugiemu Timiemu Zajcowi zabrakło jedynie 0.4 punktu, aby wyprzedzić lidera. Po dyskwalifikacji Bartola na ostatnim stopniu podium stanął Pius Paschke.

Cała piątka reprezentacji Polski zdobyła w ten weekend punkty do klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego. Maciej Kot ma już na swoim koncie 95 punktów, na 15 miejscu wraz z 38 punktami znalazł się Aleksander Zniszczoł. Andrzej Stękała wywalczył 32 punkty, Klemens Murańka ma ich na swoim koncie 18, Tomasz Pilch natomiast zebrał trzy punkty.

Kolejne konkursy Pucharu Kontynentalnego odbędą się już 13 lipca w Szczuczyńsku. Polscy skoczkowie nie wezmą jednak udziału w kolejnych zawodach.

Źródło: informacja własna