LGP Wisła Last Minute

by - 2:23 PM


Gotowi na LGP? A może dalej szukacie noclegu i zastanawiacie się jak dojechać do Wisły i jakie miejsca odwiedzić? Spokojnie, już spieszymy z pomocą. Mamy dla Was szczegółowy plan wycieczki do Wisły!

Po pierwsze dojazd:

Opcja 1: z Krakowa
Z Krakowa do Wisły możecie dojechać szybko, bezpośrednio, bez żadnych przesiadek busami, które kursują mniej więcej co 2 godziny i dowiozą Was do samego centrum miasta. 
Oto przykładowe połączenie:
19.07.19
7:00 - wyjazd z Krakowa busem LAJKONIK, cena za bilet normalny: 23 zł
9:50 - przyjazd na dworzec autobusowy w Wiśle (kilka minut pieszo od ścisłego centrum)

Opcja 2: z Katowic
Podobnie jak z Krakowa, z Katowic też bardzo szybko dostaniecie się do Wisły busami, które kursują nawet co godzinę. Możecie też wybrać pociąg - wtedy najlepiej wysiąść na stacji Wisła Uzdrowisko - kilka minut pieszo od ścisłego centrum.
Przykładowe połączenie:
19.07.19
8:00 - wyjazd z Katowic busem Drabas, cena za bilet normalny: 17 zł
9:41 - przyjazd do Wisły

Z centrum na skocznię dostaniecie się komunikacją miejską - kursują tam autobusy, które dowiozą Was praktycznie pod samą skocznię w Wiśle-Malince. Możecie też zrobić sobie spacer i udać się tam pieszo - zajmie to około godziny.

Następny punkt to nocleg. Tutaj musicie się bardzo pośpieszyć, bo w całej Wiśle i okolicach pozostały już tylko pojedyncze miejsca! Warto zajrzeć na serwisy takie jak booking.com albo tanienocowanie.pl, na których można znaleźć jeszcze wolne kwatery. Ale pamiętajcie, żeby rezerwować je od razu, bo naprawdę ostatnie miejsca znikają w mgnieniu oka. 

Zastanawiacie się gdzie w Wiśle zjeść dobry obiad? Osobiście polecam Chatę Olimpijczyka i restaurację Buba z pysznymi naleśnikami. 

Na koniec kilka porad dotyczących samych zawodów, czyli co powinniście zabrać ze sobą na skocznię. Po pierwsze, chociaż może wydawać się to oczywiste, nie zapomnijcie zabrać ze sobą biletu oraz dokumentu tożsamości. Upewnijcie się też czy bilet, a przede wszystkim znajdujący się na nim kod kreskowy, na pewno nie jet uszkodzony.
Po drugie - barwy narodowe. Zabierzcie biało-czerwone flagi, szaliki, czapki i wianki -zawsze są mile widziane!  Pamiętajcie też, że na obiekt nie możecie wnieść flag z metalowymi i drewnianymi uchwytami, dozwolone są tylko plastikowe.
Warto też przypomnieć, że na terenie obiektu znajdować się będzie strefa gastronomiczna z napojami i przekąskami, czynna przez cały czas trwania zawodów. 


Miłego kibicowania, do zobaczenia na miejscu!


Źródło: informacja własnaYou May Also Like

0 komentarze