LGP Hinterzarten: Ziga Jelar zwycięzcą kwalifikacji!

by - 10:15 PMEmocje po zawodach w Wiśle jeszcze nie opadły a rywalizacja już przeniosła się do kolejnego miasta na mapie skocznego kalendarza. Dziś odbyły się kwalifikację do jutrzejszego konkursu indywidualnego w niemieckim Hinterzarten. Na Adlerschanze (HS108) triumfował Ziga Jelar, który na podium wyprzedził kolejno Gregora Schlierenzauera i Killiana Peiera. 

Hinterzarten zdecydowanie rozpieszczało dzisiaj kibiców pogodą. W okolicach Adlerschanze świeciło piękne słońce a temperatura oscylowała na poziomie 38 stopnii. Taki klimat idealnie nadaja się do zorganizowania imprezy, takiej jak skoki narciarskie w Hinterzarten, gdzie oprócz sportowych zmagań kibice i okoliczni mieszkańcy mogą posiedzieć na trawie, wypić chłodne piwo i zjeść tradycyjne grillowane niemieckie potrawy. Tak, Hinterzarten swoim klimatem zdecydowanie mniej przypomina imprezę masową niż na przykład Wisła. 

Kwalifikacje do konkursu indywidualnego padły łupem Zigi Jelara, który wylądował na 104 metrze. O punkt zdołał wyprzedzić Gregora Schlierenzauera, który osiągnął odległość 102.5 metra. Trzeci był Killian Peier (103.5 m), a potem kolejno w pierwszej '10' mozna było zobaczyć Richarda Freitaga (101.5 m), Naokiego Nakamure (102.5 m), Karla Geigera (101.5 m), Yukena Iwasa (101 m), Macieja Kota (100.5 m), Markusa Eisenbichlera (99 m) oraz Mariusa Lindvika (100.5 m). 

Co ciekawe, gdyby dzisiejsze wyniki kwalifikacji potraktować jako oficjalne wyniki konkursu indywidualnego, w czołowej '30' znaleźli by się wszyscy reprezentancji gospodarzy, mając swoich zawodników kolejno na 4., 6., 9., 14., 16. i 30. miejscu. 

Już jutro odbędą się nietypowe jak dla letniej rywalizacji zawody z udziałem drużyn mieszanych. Już wiadomo, iż Polskę reprezentować będą Joanna Szwab, Stefan Hula, Kinga Rajda i Andrzej Stękała. 

źródło: informacja własna 

You May Also Like

0 komentarze