LGP Hinterzarten: Takanshi wygrywa pierwsze letnie zmagania kobiet!

by - 11:40 PM


źródło: Spouse Wiki

Po kwalifikacjach mężczyzn przyszedł czas na rywalizację kobiet. Późnym wieczorem na skoczni Adlerschanze w Hinterzarten triumfowała Sara Takanashi, która do tej pory wygrywała wszystkie klasyfikacje generalne tego cyklu. Japonka wyprzedziła na podium Maren Lundby i Nike Kriznar. 

Już w pierwszej serii reprezentantka Japonii nie miała sobie równych po skoku na odległość 98 metrów. Wyprzedzała wtedy o 2.2 punktu Norweżke Maren Lundby i Niemkę Juliane Seyfarth. W finale Takanashi pokazała wysoki poziom i obroniła pierwsze miejsce skacząc na setny metr, uzyskując taką odległość jako jedyna zawodniczka w stawce. Na drugim miejscu pozostała Lundby (99.5 m) a trzecią lokatę wywalczyła czwarta po pierwszej serii Słowenka Nika Kriznar (99 m). 

Na dalszych miejscach w czołowej '10' znalazły się kolejno Ursa Bogataj (95 m), Nozomi Maruyama (95.5 m), Agnes Reisch (94 m), Lara Malsiner (92.5 m), Juliane Seyfarth (88 m), Anna Szpiniewa (93.5 m) oraz Katharina Althaus (90.5 m). 

Już jutro zawodniczki wystartują w konkursie drużyn mieszanych. Kolejne letnie zmagania kobiet można będzie śledzić we francuskim Courchevel. 

źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze