LGP Hinterzarten: Karl Geiger wygrywa konkurs indywidualny!

by - 11:30 PMPo wygranej w konkursie mixtów zarówno Geiger jak i Freitag nie zwolnili tempa i zajęli odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce podium w konkursie indywidualnym. W niemieckim Hinterzarten na drugim miejscu znalazł się Gregor Schlierenzauer. 

Na półmetku rywalizacji wszystko wskazywało na to, że konkurs wygra Schlierenzauer, który po skoku na odległość 105 metrów wyprzedzał zarówno Geigera (106 m), jak i Constantina Schmida (105 m). W finale jednak reprezentant gospodarzy zaatakował i finalnie, uzyskując 99 metrów, wyprzedził Austriaka o zaledwie 0.4 punktu. Na trzecim miejscu znalazł się Richard Freitag, który wywalczył sobie tą pozycjęę lądując na 97.5 metra. 

W pierwszej '10' znaleźli się jeszcze kolejno Peter Prevc (101.5 m), Ziga Jelar (96.5 m), Constantin Schmid (95 m), Viktor Polasek (94.5 m), Yuken Iwasa (96 m), Marius Lindvik (96.5 m) oraz Yukiya Sato (100 m). 

Dzięki dzisiejszej wygranej Karl Geiger jest obecnie nowym liderem Letniego Grand Prix. Z notą 140 punktów wyprzedza Timiego Zajca (100 pkt) oraz Gregora Schlierenzauera (80 pkt). 

W przerwie między seriami ostatni skok w karierze oddał Andreas Wank. Niemiec po raz ostatni poszybował na odległość 95.5 metra i obecnie będzie jednym z członków sztabu Stefana Horngachera. 

źródło: informacja własna 


You May Also Like

0 komentarze