Debiut Rasnova w organizacji zawodów PŚ

by - 1:49 PM

fot.: skisprungschanzen.com

Obiekt w Rasnovie po raz pierwszy zorganizuje zawody najwyższej rangi! Pucharowa rywalizacja zawita do rumuńskiej miejscowości w lutym 2020 roku.

Międzynarodowa Federacja Narciarska oficjalnie potwierdziła informację dotyczącą organizacji konkursów PŚ przez rumuński obiekt. To już pewne - w dniach 21-22 lutego 2020 roku zawody najwyższej rangi odbędą  się  w Rasnovie. Tym samym Rumunia stanie się 21. państwem w kalendarzu Pucharu Świata na nadchodzący sezon.

Najlepsi skoczkowie świata będą rywalizować na skoczni Trambulina Valea Carbunarii, znanej ze skoków latem, a także organizowaniu konkursów niższej rangi, takich jak Puchar Kontynentalny i FIS Cup czy, od 2013 roku, PŚ pań. 

Kiedy ten sam obiekt był organizatorem ubiegłorocznego LGP, okazało się, że żaden spośród rumuńskich skoczków nie był uprawniony do startu w konkursie najwyższej rangi. FIS postawił więc warunek: jeżeli federacja do kolejnego sezonu uzyska prawo wystawienia chociaż jednego zawodnika, Rasnov zostanie na mapie cyklu Letniego Grand Prix. Niestety nie udało się tego dokonać, a w efekcie obiekt zniknął z tegorocznego kalendarza. Po tym jak podjęto decyzję o wykreśleniu Rumunii z grona organizatorów skoków na igielicie 14 lipca, podczas konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego, dość niespodziewanie Daniel Andrei Cacina z Rumunii zajął 25. pozycję i uzyskał dwuletnie prawo startu w zawodach najwyższej rangi. Chociaż na przywrócenie Rasnova do kalendarza LGP było już za późno, pojawiła się inna propozycja, jaką jest prawo zorganizowania 2 konkursów PŚ.

Skocznia Trambulina Valea Carbunarii będzie najmniejszym obiektem i jedyną skocznią normalną w kalendarzu PŚ na sezon 2019/2020.


źródło: FIS
You May Also Like

0 komentarze