Bjoern Einar Romoeren choruje na rzadką odmianę nowotworu

by - 2:54 PM


foto: newspix.pl

U Bjoerna Einara Romoerena zdiagnozowano raka. Wielokrotny rekordzista świata w długości skoku obecnie przechodzi leczenie w szpitalu Radiumhospitalet w Oslo.

Romoeren już od jakiegoś czasu narzekał na bóle pleców, które stawały się coraz silniejsze. Okazało się, że spowodowane są nowotworem. U Norwega zdiagnozowano złośliwy guz na biodrze. 

38-latek o swojej chorobie poinformował za pośrednictwem Instagrama. „Pieprzyć raka. Tej wiosny dostałem druzgocącą wiadomość, że mam guza na plecach. To trudna sytuacja dla mnie i mojej rodziny. Zacząłem już leczenie i przeżyję. Przede mną długi, trudny czas, ale wygram tę walkę" - napisał.
"Nie mam problemu, by mówić o tym, jak ta choroba na mnie wpływa. Mam jednak bardzo mało energii i wiele trudnych dni. Dlatego nie chciałbym spędzić całego mojego czasu tylko na rozmawianiu o raku, ale raczej skupić się na tym, żeby wyzdrowieć" - dodał Bjoern w rozmowie z norweską gazetą „Se und Hoer”.

Romoeren po tym jak po sezonie 2013/14 zakończył sportową karierę, wciąż współpracuje z Norweskim Związkiem Narciarskim jako  kierownik działu marketingu norweskich skoczków. Mieszka w Oslo razem z żoną i synkiem.źródło: FIS


You May Also Like

0 komentarze