Legendy skoków narciarskich- Jens Weißflog

by - 12:54 PM

foto: alchetron.com

Dzisiaj w Wielkich Legendach Skoków Narciarskich mamy przyjemność przedstawić niemieckiego skoczka narciarskiego- Jensa Weissfloga!

Jens na początku swojej kariery reprezentował NRD, a potem Niemcy. Czyli jak można z łatwością zauważyć, nie jest najmłodszym emerytowanym skoczkiem. Oznacza to, że potrafi skakać oboma stylami! Karierę w Pucharze Świata rozpoczął w 1980 roku w Obersdorfie, jednakże zajął wtedy dopiero 90 miejsce, w związku z czym powrócił do rywalizacji w Pucharze dopiero dwa lata później.

Ostatni raz skakał w 1996 roku w Holmenkollbakken, gdzie uplasował się na szóstej pozycji. Ciekawostką jest to, że ten właśnie konkurs wygrał Adam Małysz.

Weissflog jest jednym z bardziej odznaczonych skoczków narciarskich. Wygrał 33 konkursy w Pucharze Świata, czyli dokładnie tyle, ile na ten moment zwycięstw ma Kamil Stoch. Daje to im piąte miejsce spośród wszystkich skoczków świata. 

Co więcej, Jens jest mistrzem olimpijskim z Sarajewa (1984), gdzie zdobył złoto na skoczni normalnej, a srebro na dużej. Na Igrzyskach w Lillehammer w 1994 zdobył aż dwa złota- ze skoczni dużej i drużynowe. Mistrzostwa Świata na skoczni normalnej również wygrywał i to nawet dwukrotnie- w 1985 i 1989 roku. Jest również wielokrotnym zwycięzcą Turnieju Czterech Skoczni- wygrał go aż cztery razy, tyle samo razy zajmując drugie miejsce.

Po zakończeniu kariery Weissflog założył hotel w Erlabrunn- swojej rodzinnej miejscowości, z której pochodzi również Sven Hannawald oraz Richard Freitag. Zaangażował się również w lokalną politykę.

źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze