Sezon 2019/2020 bez Wellingera!

by - 3:09 PM


Andreas Wellinger najprawdopodobniej nie weźmie udziału w żadnym konkursie nadchodzącego sezonu. Niemiec w trakcie jednego z pierwszych treningów pod okiem Stefana Horngachera doznał poważnej kontuzji.

Andreas Wellinger doznał zerwania przedniego więzadła krzyżowego w prawej nodze. Zawodnik jest już po operacji, ale na póki co musi zapomnieć o skakaniu. Niemiecki Związek Narciarski poinformował, że do wypadku doszło podczas wtorkowego treningu w Hinzenbach. Po wylądowaniu Andreas poczuł silny ból w prawym kolanie. Badanie rezonansem wykazało, że kontuzja jest bardzo poważna i wykluczy Wellingera z rywalizacji w sezonie 2019/2020.


Takie jest życie... Trzy dni temu upadłem na skoczni i poczułem ból w prawym kolanie. Po badaniu rezonansem magnetycznym okazało się, że zerwałem przednie więzadło krzyżowe. Powodem takiego stanu rzeczy była czwartkowa operacja, która przebiegła bez problemów. Teraz nadszedł czas, aby skupić się na rehabilitacji. Wrócę jak najszybciej! - napisał Andreas na swoim Instagramie.


Andreasowi życzymy bardzo dużo zdrowia i mamy nadzieję, że jak najszybciej wróci na skocznię!źródło: Deutscher Skiverband/Instagram/informacja własna

You May Also Like

0 komentarze