Norwescy skoczkowie walczą ze zmianą klimatu

by - 12:58 AMNorwegowie postanowili zaskoczyć kibiców i zdecydowali się na wzięcie udziału w akcjach związanych z ochroną środowiska. Skoczkowie z tego kraju od nowego sezonu letniego zaczną współpracę z firmą CHOOOSE, która zajmuje się kupowaniem kredytów węglowych z projektów wspieranych i zwerysikowanych przez ONZ. 

Ekokredyty, bo tym mianem określa się zakup kredytów węglowych, to coraz popularniejsza forma inwestycji pieniędzy na świecie. W wielkim skrócie technologia ta polega na przeznaczaniu funduszy, które pomogą w ograniczonej wykupionej przez nas ilości emisji szkodliwych gazów. W przypadku kredytów węglowych, jeden kredyt representuje jedną tonę redukcji CO2. W nadchodzącym sezonie, reprezentacja Norwegii przyczyni się do obniżenia emisji dwutlenku węgla o 500 ton, co zrekompensuje ilość produkcji tego gazu, która powstaje w wyniku podróży, jakie zawodnicy odbywają do innych krajów. 

Robert Johansson powiedział, że jego drużyna w ten sposób pokazuje ambicję bycia pierwszym w pełni neutralnym dla klimatu zespołem na świecie. Popularny 'Wąsacz' wygrał w marcu tego roku zawody na skoczni Holmenkollen w Oslo, a te zawody rozpoczęły współpracę skoczków z CHOOOSE. Za każdy uzyskany przez skoczka metr, firma zredukuje 1 kg dwutlenku węgla. 

Decyzja o wsparciu firmy CHOOOSE w walce w efektem cieplarnianym związana jest również z faktem, iż przez ogólne ocieplenie klimatu coraz truniej o stałe, śnieżne warunki. Przekazywanie informacji o coraz cieplejszym kliamcie i związanymi z tym konsekwencjami jak również zadośćuczynienie za ilość emisji CO2, jakie przynoszą wszystkie kadrowe podróże, mają za zadanie nie tylko zrobienie z Norwegów kadry najbardziej przehylnej środowisku, ale również służyć jako przykład dla kibiców z całego świata. 

Źródło: fis-ski.com 


You May Also Like

0 komentarze