Letnie treningi Norwegów w Rosji

by - 1:18 AM
Norwegowie zdecydowali się na dość nowatorski krok i tuż przed sezonem letnim połączyli siły z reprezentacją Rosji. W ich współnym trenigów główny nacisk postawiono na skoki na skoczni, konsultacje szkoleniowe i promocję dyscypliny we wschodniej Europie. Obie ekipy ćwiczyły swoje umiejętności na obiekcie Śnieżynka. Nie zabrakło również kobiet, między innymi Maren Lundby. 

Do Rosji udali się główni członkowie norweskich kadr narodowych na sezon 2019/20. W ekipie znależli się między innymi Daniel Andre Tande, Thomas Aasen Markeng i Annie Odine Stroem. Pomimo braku funduszy na organizację zawodów latem 2019 roku, Rosjanie zdecydowali się przeznaczyć pieniądze na trening z drużynowymi mistrzami olimpijskimi. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest rozwój i promocja skoków narciarskich w Rosji. 

Rzecznik prasowy reprezentacji Norwegii, Steinar Bjerkmann, przyznaje, że Skandynawowie przystali na propozycję Rosjan głównie ze względu na prestiż jaki mogą przez to osiągnąć, co prowadzić może do rozprzestrzenienia się opinii na świecie, jakoby reprezentanci Norwegii stanowili najważniejszy zespół w stawce. W programie dzielonego treningu znalazły się sesje na skoczniach w Czajkowskim, dzielą się swoimi doświadczeniami i edukują zarówno trenerów jak i młodych skoczków. 

Alexander Stoeckl, trener narodowej reprezentacji Norwegii, zauważa, że poza aspektami technicznymi i fizycznymi, w procesie szkolenia ważne jest też wykreowanie odpowiedniej filozofii i obranie odpowiedniego kursu przygotowań. Taki współdzielony trening może być również idealną okazją do sprawdzenia kondycji zawodników przed najważniejszą imprezą stulecia. Norweska Federacja Narciarsja po raz pierwszy w historii powoła grupę skoczkiń, która zostanie objęta wsparciem sprzętowo-szkoleniowym pod kątem Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022, które odbędą się w w chińskim Pekinie. Projekt ma być równy męskiemu zapleczu kadry narodowej, a w jego składzie znalazły się Karoline Andrea Roestad, Eva Elise Johansen Amble i Karoline Bjerke Skatvedt. Oprócz tego w szkoleniu wezmą udział juniorki: Pernille Kvernmo, Eirin Marie Kvandal i Heidi Dyhre Traaserud. Line Jahr, była skoczkini a obecnie koordunatorka zespołu wspomina, że głównym celem tej akcji jest zbliżenie zawodniczek do poziomu kadry narodowej, co finalnie ma skutkować wprowadzeniem ich do rywalizacji z cyklu Pucharu Świata. 

Źródło: informacja własna/skijumping.pl 

You May Also Like

0 komentarze