Król i królowa skoczni w Midtstuen

by - 7:47 PM

Daniel-André Tande i Maren Lundby byli poniekonani podczas dzisiejszego skocznego wyścigu w Midtstuen. 25-letni skoczek wyprzedził Thomana Aasena Markenga, natomiast Maren pokonała Silje Opseth w finale konkursu na króla i królową skoczni. 

W pierwszym męskim półfinale wzięli udział Daniel-André Tande, który pokonał Roberta Johanssona o osiem metrów. Z drugiego półfinału zwycięsko wyszedł Thomas Aasen Markeng, przeskakując Sondre Ringena o sześć metrów. 

Tande wrócił niedawno na skocznie po kontuzji, a zaledwie kilka dni później udało mu się wygrać z kolegą z reprezentacji o zaledwie jeden metr. Wygląda na to, że nieudany sezon norweskiego skoczka poszedł w zapomnienie. Sam sportowiec ma nadzieję, że dzisiejsza wygrana jest dobrym sygnałem przed zbliżającym się sezonem 2019/20. 

W skokach kobiet Maren Lundby, pokonała Thee Bjørseth aż o 24 metry. Z drugiego półfinału cało wyszła Silje Opseth, która wykluczyła z gry Karoline Røstad po skoku na 92 metry. Różnica między zwyciężczynią a drugą z kolei Opseth wyniosła ostatecznie 24 punkty. Skoczkini z Kolbukameratene IF oddała finałowy skok na 100 metrów, natomiast druga z uczestniczek skoczyła zaledwie 77 metrów. 


Źródło: Hopplandslaget, Berkutschi

You May Also Like

0 komentarze