Kento Sakuyama zakończył karierę!

by - 12:50 AM


Źródło: Nordic Fusion

Lista zawodników, którzy zdecydowali się zakończyć swoją karierę po sezonie 2018/19 powiększyła się o kolejne nazwisko. Tym razem decyzję o opuszczeniu grupy aktywnych zawodników zdecydował Kento Sakuyama. Japończyk jednak nie rozstaje się ze skokami narciarskimi na dobre. 

O swojej decyzji japoński skoczek poinformował poprzez stronę klubu narciarskiego Kitano. Poza oficjalnym pożegnaniem aktywności sportowej, podziękował on również swojemu macierzystemu klubowi za lata swojej zawodniczej kariery. Jak jednak zapewnia, nie ma zamiaru na dobre zrezygnować ze świata skoków narciarskich i od teraz postara się wykorzystać swoje dotychczosowe doświadczenie w pracy członka sztabu drużyny Kitano Construction Ski Club. 

Kento Sakuyama kibicom na całym świecie może kojarzyć się szczególnie z Letnim Grand Prix w 2015 roku, gdzie aż pięć razy znalazł się na podium, wygrywając zawody w Hakubie i finalnie triumfując w całym letnim cyklu, wyprzedzając Kennetha Gangnesa i Roberta Kranjca, którzy również zdecydowali się na zakończenie kariery w trakcie lub po ostatnim sezonie. 

Japończyk zadebiutował w Pucharze Świata 16 stycznia 2010 roku w Zakopanem, gdzie zajął 21. miejsce. Nigdy nie znalazł się w czołowej dziesiątce zawodów najwyższej rangi, ale jego nalepszym rezultatem było osiemnaste miejsce na normalnej skoczni w Kuopio w 2015 roku. W sezonie 2018/19 kibice mogli śledzić jego skoki w Pucharze Świata jedynie raz, gdy podczas zawodów w Sapporo zajął odpowiednio 44. i 43. miejsce. 


Źródło: skijumping.pl/kitano-ski.com


You May Also Like

0 komentarze