Zapomniane Skocznie w Polsce - GoleszówMiejscowość Goleszów znajduje się między Ustroniem, a Cieszynem. To tu urodził się prezes PZN - Apoloniusz Tajner. Nic więc dziwnego, że w tym mieście znajduje się kompleks skoczni narciarskich. Niestety, od 2016 roku status obiektu to: zdemontowany. 

Skocznie "Pod Grabową" wybudowano w 1950 roku. Inicjatorem tej budowy był Leopold Tajner - ojciec prezesa PZN, a także skoczek narciarski, kombinator norweski i późniejszy trener. W tamtym czasie była ona jedyną, która posiadała sztuczne oświetlenie. Kompleks składał się z 4 skoczni.

www.skisprungschanzen.com
www.skisprungschanzen.com


Zanim wykryto igelit i zaczęto używać go na obiektach narciarskich, dziadek Tomisława Tajnera stosował różnego rodzaju pokrycie obiektu. W 1957 roku konkurs latem miał miejsce na trocinach, które przykryte zostały lnianym płótnem. 

www.skisprungschanzen.com


Punkt konstrukcyjny 50 m
Rekordzistą tego obiektu jest Tadeusz Tajner.

Punkt konstrukcyjny 38 m
Za rekordzistę podaje się Jakuba Kota. Starszy syn Rafała Kota oddał tu skok na 42 metr. Miało to miejsce 28.02.2004 roku.

Punkt konstrukcyjny 30 m
HS: 32 m
Zimowy rekord: Damian Żyła - 32,5 m (15.12.2007)

Punkt konstrukcyjny 17 m
Wielkość obiektu to 19 m, a w lecie 3 maja 2005 roku Jakub Harat wylądował tu na 20 metrze i dzięki temu ustanowił rekord skoczni.

www.skisprungschanzen.com


źródło: www.skisprungschanzen.com / informacja własna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Skoki okiem Kobiet , Blogger