Wielki come back Kruczka

by - 12:46 PM

www.berkutschi.com

Po sezonie 2015/2016 Łukasz Kruczek zrezygnował z funkcji trenera Polski. W kwietniu 2016 zatrudniono go we Włoszech by tam szkolił zawodników, którzy mieliby wyrosnąć na włoskich Stochów i Małyszów. Po 3 latach spędzonych za granicą, Polak wraca i decyzją PZN będzie trenował kadrę kobiet.

Do tej pory za polskie skoczkinie odpowiadał Marcin Bachleda. Po przejęciu pozycji przez byłego trenera Włochów, Bachleda zostanie jednym z asystentów Kruczka. Rozmowy o jego powrocie do Polski miały miejsce już jesienią w 2018 roku. Natomiast PZN w połowie marca przekazała, że Łukasz Kruczek to najpoważniejszy materiał na trenera kadry kobiet.

Jak zapewne wszyscy pamiętają, to właśnie były skoczek narciarski doprowadził Kamila Stocha do zdobycia dwóch złotych medali na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Sochi, a także do mistrzostwa świata oraz do wygrania Kryształowej Kuli. 

Od 2016 do 30 kwietnia 2019 roku formalnie Kruczek był trenerem Włochów. Od dnia dzisiejszego, oficjalnie będzie sprawował pieczę nad polskimi skoczkiniami. Natomiast Włosi mają już zastępcę Polaka i będzie nim również były skoczek Andrea Morassi.


źródło: informacja własna / www.sport.onet.pl

You May Also Like

0 komentarze