Werner Schuster przejmuje Gregora Schlierenzauera

by - 3:56 PM

Gregor Schlierenzauer po rekordowych 53 wygranych w Pucharze Świata "oddaje się w ręce" trenera Wernera Schustera. 

W dniu dzisiejszym Austriacki Związek Narciarski potwierdził, że 29-latek nie kończy swojej kariery sportowej. Zamiast tego, tyrolski skoczek korzystać będzie z pomocy byłego trenera reprezentacji Niemiec. Warto wspomnieć, że Schlierenzauer miał już przyjemność trenowania u boku Schustera, w szkole w Stams. Teraz, współpraca między Austriakami odbywać się będzie pod okiem Austriackiego Związku Narciarskiego. 

Skoczek zdaję sobie sprawę, że droga powrotna na szczyt może być ciężka. Podziękował związkowi narciarskiemu za wiarę w jego osobę i oznajmił, że podejdzie do tego wyzwania z jeszcze większą motywacją, szacunkiem i zaufaniem. Dyrektor sportowy Mario Stecher podkreślił, że 29-latek jest nadal w stałym kontakcie z Andreasem Felderem i jego zespołem. 

Werner Schuster przez ostatnie 11 lat zajmował się prowadzeniem kadry niemieckiej, która "wyrosła pod jego skrzydłami", co potwierdziły tegoroczne Mistrzostwa Świata w Seefeld. Miejmy nadzieję, że Schuster (podobnie jak główny sponsor) doda Schlierenzauerowi skrzydeł. 

Źródła: ÖSV, Skispringen.com

You May Also Like

0 komentarze