Skoczkowie podczas Wings For Life 2019

by - 5:36 PM

(Zdjęcie: RedBull)
Dziś nadszedł dzień, kiedy zawodnicy, biorący udział w maratonie nie muszą dobiec do mety... to meta goni ich! Nasze czujne oko wyłapało skoczków, którzy wzięli udział w tegorocznym maratonie.

Wings For Life World Run to międzynarodowy bieg charytatywny, którego dochód przeznaczony jest na badanie nad urazami rdzenia kręgowego. W tegorocznych zmaganiach mieliśmy okazję wyłapać kilku skoczków.

Jednym z nich jest Gregor Schlierenzauer, który co roku wspiera swojego przyjaciela, Simona Wallnera, podczas maratonu w Trins. W tym roku do ekipy Gregora dołączył jego młodszy kolega ze skoczni, Xavier Aigner. Byli austriaccy skoczkowie, Thomas Morgenstern oraz Lukas Müller wzięli udział w biegu we Wiedniu. Dołączyli do nich m.in. Andreas Goldberger (zwycięzca tegorocznego biegu, 39.2 km), Chiara Hölzl i Markus Schiffner.Nie tylko austriaccy sportowcy postanowili wesprzeć w tym roku fundację Wings For Life. Młody Francuz, Jonathan Learoyd pobiegł wspólnie ze swoją rodziną w Courchevel, swój bieg zakończyli tuż przy skoczni narciarskiej. Do wydarzenia dołączył także Andreas Wellinger, który ze swoimi najbliższymi pobiegł w Monachium. Skoczek zakończył bieg na 9 kilometrze. Aby tradycji stało się za dość, w Poznaniu nie mogło zabraknąć... Adama Małysza! Na starcie pojawił się także jeden z polskich reprezentantów, Tomasz Pilch. Niestety, młody skoczek został "dogoniony przed metę" (czyt. Adama Małysza) na 10 kilometrze.


Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze