Sebastian Colloredo o swoich planach na przyszłość

by - 8:05 PM

fot. zimbio.com


Skoczek pochodzący z Włoch, podczas finałowego konkursu w sezonie 2018/2019 oddał swój ostatni skok i ogłosił zakończenie kariery. Niedawno udzielił wywiadu dla jednego z włoskich portali. 

Colloredo, zapytany przez portal fondoitalia.it o swoją przyszłość i uczucia po zakończeniu kariery, odpowiada następująco: -Zakończył się bardzo długi okres mojego życia, podczas którego musiałem zadbać o trening, odżywianie i godziny odpoczynku. Czuję się pod pewnymi względami uwolniony od ciężaru życia sportowca, a jednocześnie szukam nowych bodźców, by uniknąć poczucia dystansu. - mówi skoczek.

Włoski zawodnik przyznał w wywiadzie, że najbardziej będzie tęsknił za uczuciem, które towarzyszy skoczkom podczas lotu: - Za czym będę najbardziej tęsknił? Za uczuciem, które towarzyszy zawodnikowi podczas lotu. To wspaniałe uczucie, którego mogą doświadczyć tylko nieliczni. 

Podczas rozmowy Colloredo złożył podziękowania osobom, dzięki którym mógł rozwijać się jako skoczek, czyli przede wszystkim rodzinie, swojemu klubowi sportowemu oraz wszystkim, którzy wspierali go przez te lata. 

Zapytany o swoją przyszłość, tak odpowiedział włoski zawodnik: -Nie mam konkretnych planów, natomiast jestem gotowy oddać się do dyspozycji mojego klub, G.S. Fiamme Gialle, a także kadry narodowej. Wydaje mi się, że moja obecność i wieloletnie doświadczenie mogą się w jakiś sposób przydać.

Na koniec, były skoczek narciarski udzielił rady młodym zawodnikom, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tą dyscypliną: -Baw się dobrze, czuj się dobrze ze swoimi kumplami i trenuj z uśmiechem. 

Źródło: fondoitalia.it

You May Also Like

0 komentarze