Obsługiwane przez usługę Blogger.

Podsumowanie sezonu numeru 7 KG - Markus Eisenbichler

by - 7:58 PM


Kolejne podsumowanie przed nami. Dziś przyjrzymy się Markusowi Eisenbichlerowi, który ma za sobą świetny sezon.

W minionym sezonie Markus nie wystartował tylko w jednym konkursie, w Lahti. Raz, w pierwszym konkursie w Predazzo, został zdyskwalifikowany w kwalifikacjach. Trzykrotnie nie skakał w serii finałowej. Siedmiokrotnie stał na podium konkursów, przy czym cztery razy zajął drugie miejsce, raz trzecie i raz, w pierwszym konkursie w Planicy, wygrał. Dzięki tym występom zakończył sezon na siódmym miejscu z dorobkiem 937 punktów.

Turniej Czterech Skoczni był dla Markusa bardzo udany, bowiem ukończył go na drugiej pozycji. Podobnie było w Planica 7. W Raw Air był czwarty. Gorzej poszło mu jedynie w Willingen Five, gdzie zajął dwudzieste piąte miejsce w klasyfikacji generalnej turnieju.

Puchar Świata w lotach to również świetne występy. O mały włos przegrał Małą Kryształową Kulę z Ryoyu Kobayashim. 

Warto wspomnieć o Mistrzostwach Świata w narciarstwie klasycznym, które odbyły się w austriackim Seefeld. Stamtąd Markus wrócił z aż trzema złotymi medalami. Oprócz indywidualnie zdobytego krążka na skoczni dużej, triumfował także wraz z kolegami w konkursie drużynowym i mieszanym.

Nie da się ukryć, że sezon 2018/2019 był dla Eisenbichlera bardzo udany. Jego kibicom pozostaje mieć nadzieję, że i w nadchodzącym sezonie Markus będzie się równie dobrze spisywał.


Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze