podsumowanie sezonu numeru 4 kg - Piotr Żyła

by - 1:30 PM


Czas na podsumowanie sezonu kolejnego zawodnika. Tym razem bierzemy pod lupę Piotra Żyłę - czwartego skoczka sezonu 2018/2019.

Już na samum początku sezonu Piotr Żyła wyrósł na nowego lidera polskiej kadry. W Wiśle był 6., a już tydzień później w Ruce wskoczył na najniższy stopień podium, a następnego dnia zajął bardzo wysokie 5. miejsce. Potem było jeszcze lepiej. Niżny Tagił i dwa podia Piotra Żyły. Minęło kilka dni i rywalizacja przeniosła się do Engelbergu, a tam Piotrek był dwukrotnie drugi. W niemieckim Oberstdorfie potwierdził, że jest w fantastycznej formie, zajmując 6. miejsce. W połowie sezonu na konto Polaka wpadło kilka gorszych występów. Jednak ten drobny spadek dyspozycji trwał bardzo krótko. W Sapporo i w kolejnych konkursach w Oberstdorfie skakał świetnie - cztery konkursy i cztery 4. miejsca. Piotr Żyła na podium wrócił w Willingen. Trochę słabej spisał się na MŚ, gdzie był 19. i 33. Na sam koniec sezonu, w Planicy po raz kolejny potwierdził jednak, że jest nie tylko świetnym skoczkiem, ale i wspaniałym lotnikiem, zajmując 4. i 3. pozycję.

Łącznie stawał na podium PŚ aż siedem razy. Świetna forma utrzymana do samego finału zimy dała mu 4. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

W minionym sezonie Piotr Żyła regularnie stawał też na podium konkursów drużynowych, gdzie był bardzo silnym punktem polskiego zespołu. Polska drużyna po raz kolejny sięgnęła po zwycięstwo w Pucharze Narodów.źródło: informacja własnaYou May Also Like

0 komentarze