Podsumowanie sezonu numeru 11 KG - Stephan Leyhe

by - 5:56 PM

Pora na podsumowanie sezonu jednego z najlepszych skoczków Niemieckiej kadry, Stephana Leyhe. 

Podczas Pucharu Świata 2018/2019, Stephan wziął udział w 24 konkursach, z czego aż 21 z nich zakończył w pierwszej dziesiątce. Dzięki tak dobrym występom, skoczek uzyskał aż 636 punktów, co zapewniło mu 11 miejsce w tegorocznej klasyfikacji generalnej. Warto wspomnieć, że o prawie dwa razy tyle punktów, co w poprzednim sezonie. 

Stephan podczas sezonu zimowego udowodnił, że jego miejsce z niemieckiej reprezentacji jest w pełni zasłużone. Skoczkowi udało się zakończyć Turniej Czterech Skoczni na trzecim miejscu. Lepsi od niego byli jedynie Markus Eisenbichler oraz Ryoyu Kobayashi. 

Wisła była dla Niemca wyjątkowo szczęśliwym początkiem sezonu. Tego dnia Stephan zakończył konkurs na drugim stopni podium. Ponadto, aż czterokrotnie otarł się o podium, kończąc konkursy indywidualne na czwartym miejscu. 

Jeśli chodzi o team working, Leyhe zdecydowanie był mocnym ogniwem. Podczas jego obecności w drużynówkach, Niemcy aż czterokrotnie pojawili się na podium. Stephan nie wziął udziału w dwóch konkursach drużynowych (Raw Air Tournament oraz Planica 7), z powodu wcześniejszego upadku. Leyhe wykazał się także na Mistrzostwach Świata w Seefeld. Drużynowo udało mu się zdobyć złoty medal, wyprzedzając reprezentacje Austrii i Japonii. 

Źródła: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze