Obsługiwane przez usługę Blogger.

Podsumowanie sezonu 27KG-Michael Hayböck

by - 3:10 PM


W końcu przyszła pora na podsumowanie Pucharu Świata 2018/2019 w skokach Michaela Hayboecka! Skoczek był czwartym z kolei austriakiem w kwalifikacji generalnej. Zobaczcie, jak wyglądał jego sezon.

Początek sezonu był dla niego niezbyt udany. Rozpoczął się w Wiśle od miejsca 32. Następnie przydarzył mu się jeszcze nieudanych konkurs w Kuusamo- 52 miejsce oraz brak kwalifikacji. Przerwa od skoków w Niżnym Tagile zrobiła mu najwyraźniej dobrze, ponieważ najwyższe miejsce w sezonie zajął właśnie po niej- 10 miejsce w Engelbergu. Końcówka sezonu Michaela była dobra. Zajmował miejsca od 24 do 11, by zakończyć Puchar Świata w Planicy na miejscu 18, a ostatecznie w klasyfikacji generalnej być 27.

Jeśli chodzi o turnieje najlepiej poszły mu Raw Air oraz Planica 7, w których zajął 14 miejsce. W Willingen Five wypadł również nieźle- 17 miejsce. Jako że początek sezonu Michael miał przeciętny, to najsłabiej skakał w Turnieju Czterech Skoczni, gdzie zajął 26 miejsce.

Porównując ten Puchar Świata do poprzednich (jakby chociaż 2014/2015 czy 2015/2016), był on jednak średnio udany. Miejmy nadzieję, że austryjak wróci do swojej dyspozycji sprzed lat!

źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze