Noworoczny konkurs w Ga-Pa może być zagrożony?

by - 2:25 PM


Noworoczny konkurs Turnieju Czterech Skoczni może być zagrożony. Powód? Problemy z opłaceniem nowego systemu oświetlenia obiektu.

Półtora roku temu padła propozycja sfinansowania nowoczesnego systemu oświetlenia na skoczni w Ga-Pa. Premier Markus Soeder zadeklarował, że dotacja wyniesie 30-35% kosztów. Właściciele obiektu zdecydowali się więc na remont. Niestety okazało się, że koszty modernizacji znacznie wzrosły. Początkowo szacowano je na około milion euro. Obecnie potrzebne jest nawet 1,5 miliona. W związku z tym rząd wstrzymał swoją propozycję pomocy w opłaceniu remontu. 

Niemiecki Związek Narciarski podkreśla, że nowoczesne oświetlenie na Grosse Olympiaschanze jest bardzo potrzebne. Rozgrywane są tam konkursy najbardziej prestiżowego turnieju w sezonie, które muszą odbywać się na najwyższym poziomie. Dzięki takiemu systemowi oświetlenia zawody mogą się odbywać bez względu na warunki atmosferyczne i porę dnia. Ponadto na modernizacji skorzystali by nie tylko skoczkowie, ale też biatloniści, których trasy biegowe znajdują się tuż obok obiektu. 

Realizatorzy transmisji telewizyjnych już niejednokrotnie narzekali na słabe oświetlenie w tamtym miejscu. Dzięki nowemu systemowi oświetlenia mogliby pożegnać się z tym problemem.źródło: merkur.de

You May Also Like

0 komentarze