Lukas Müller wygrał walkę prawną z ÖSV

by - 4:15 PM

(Zdjęcie: Red Bull)

W 2016 roku, podczas przygotowań do Mistrzostw Świata w lotach na Kulm, Lukas Müller uległ poważnemu wypadkowi. Do wydarzenie zniszczyło jego marzenia odnośnie osiągnięcia czegoś więcej w świecie skoków narciarskich. 

Po wypadku, Lukas Müller otrzymał 480 tysięcy euro, oraz prawie 300 tysięcy euro od FIS. Niestety, koszty rehabilitacji znacznie przewyższyły kwotę, którą Austriak otrzymał z tytuły prywatnego ubezpieczenia od wypadku. Skoczek nie mógł także liczyć na pomoc ze strony austriackiej federacji. 

W sporze prawnym, założonym przez 27-letniego Austriaka, chodziło o pytanie, czy był to wypadek zawodowy, czy rekreacyjny. ÖSV twierdził, że Müller podczas nieszczęśliwego zdarzenia nie był jednym z reprezentantów kraju, a jedynie przedskoczkiem. O pozytywnym wyniku rozprawy, Lukas Müller dowiedział się od jednego z dziennikarzy. Jak przyznał w wywiadzie z austriackim portalem, kurier.at, miał cichą nadzieję, że wygra rozprawę, gdyż pewne argumenty wyraźnie przemawiały za nim. "To nie tylko wygrana sprawa dla mnie, ale dla wszystkich ludzi w Austrii, pracujących w zawodach sportowych. Wiem, że moi przyjaciele będą teraz traktowani inaczej niż w przeszłości i, że mają zabezpieczenie w przypadku, gdy coś im się stanie". 

Austriak pogodził się już z życiem na wózku inwalidzkim i pomimo wypadku, nadal prowadzi aktywny tryb życia. Jest członkiem drużyny Rugby poruszającej się na wózkach, nadal jeździ na specjalnie przygotowanych przez siebie nartach, a także co roku bierze udział w biegu charytatywnym Wings For Life World Run. Źródła: informacja własna, kurier.at 

You May Also Like

0 komentarze