Kontrowersyjne konkursy - konkurs na skoczni normalnej podczas MŚ w Seefeld

by - 8:22 PM


Źródło: sport.onet.pl

W dziejach skoków narciarskich znalazło się wiele konkursów, które wywierały raczej mieszane uczucia. Jedni niezwykle cieszyli się z ich wyników, drudzy uważali zawody za kompletnie nieudane i wręcz absurdalne. Dzisiaj zajmiemy się konkursem, który zdecydowanie wzbudził najwięcej emocji podczas minionego sezonu - porozmawiamy o konkursie na skoczni normalnej podczas MŚ w Seefeld. 

MŚ w Seefeld były śledzone przez ogromną rzeszę kibiców na całym świecie, zarówno pod skocznią jak i przed telewizorami. I chociaż oczywistym było, że wynik nie spodoba się wszystkim, to jednak konkurs wywołał spore emocje i kontrowersje samą organizacją. Zasłynął bowiem z niesłychenie niesprawiedliwych warunków pogodowych, które doprowadziły do niezwykłego i dawno niespotykanego rollercoastera w końcowych rezultatach. 

Wydawało się, że po niesprawiedliwym dla wielu konkursie podczas zeszłosezonowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu, zarówno FIS jak i organizatorzy kolejnej wielkiej imprezy nie pozwolą sobie na kolejne kontrowersje. Tymczasem konkurs na skoczni normalnej w Seefeld przypominał w wielu aspektach koreańskie zawody na obiekcie podobnej wielkości. Niesamowicie wiało i do tego padał gęsty śnieg, który utrudniał widoczność i powodował, że wyniki były niezwykle loteryjne i w wielu przypadkach niezwykle niesprawieliwe. 

Dość powiedzieć, że finalnie złoty medal zdobył Dawid Kubacki, który po pierwszej serii zajmował 27. pozycję. Kamil Stoch, zajmując drugie miejsce, awansował z 18. miejsca. W czołowej '10' miejsca zajęli finalnie zawodnicy, którzy nigdy wcześniej nie zdobyli tak wysokich lokat w żadnym z konkursów z cyklu Pucharu Świata. Wielu czołowych zawodników nie znalazło się na głównych lokatach albo nie awansowali nawet do drugiej serii. Ryoyu Kobayashi, będący liderem po 1. serii, finalnie zajął 14. miejsce, bo warunki, w których skakał w drugiej części konkrusu nie pozwoliły mu nawet na osiągnięcie przyzwoitego rezultatu. 

Dla polskich kibiców konkurs skończył się znakomicie, ale pozostaje nadal pytanie - czy ma sens rozgrywanie konkursów w takich warunkach na najważniejszych imprezach sportowych? Czy wyniki osiągane na takich zawodach są sprawiedliwe i mają jakikolwiek sens? Jak powszechnie mówiło się w mediach i wśród kibiców, skocznia może i była normalna, ale konkurs zdecydowanie był nienormalny. 

Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze