Harrachov gospodarzem MŚ w lotach w 2024 roku?

by - 4:41 PM

foto: harrachov.com

Od przeszło 4 lat mamucia skocznia w Harrachovie nie organizuje żadnych konkursów, przez co obiekt bardzo szybko popada w ruinę. Jest jednak szansa, że czeska skocznia odżyje. A wszystko za sprawą wniosku o organizację MŚ w lotach narciarskich w 2024, złożonego przez Czechów.

Do Międzynarodowej Federacji Narciarskiej wpłynął wniosek czeskiej federacji o organizację mistrzostw w 2024 roku. Zawodnicy mięliby rywalizować na zapomnianej już nieco skoczni mamuciej w  Harrachovie. Niestety aktualnie brakuje funduszy nawet na zapłacenie opłaty wpisowej.

W 2018 roku czeski premier postanowił przeznaczyć na przebudowę skoczni kwotę wysokości i pół miliarda koron.Aby kwota ta mogła zostać wypłacona właściciele pięciu obiektów muszą podpisać między sobą porozumienie. Procedura ta powinna odbyć się do końca maja. Tylko wówczas będzie można myśleć o jakichkolwiek pracach nad modernizacją czeskich skoczni. 

Poza wnioskiem o zostanie gospodarzem MŚ w lotach, władze obiektu zapowiedziały, że po renowacji chcieliby, by mamucia skocznia w Harrachovie już na stałe mogła gościć najlepszych zawodników z całego świata,  i organizować również konkursy PŚ. 

Przypomnijmy, że w  Harrachovie już czterokrotnie odbywały się mistrzostwa świata w lotach narciarskich. Jeżeli dojdzie do porozumienia i rozpoczną się prace remontowe, oprócz skoczni mamuciej, przebudowane zostaną także sąsiednie mniejsze skocznie, które na ten moment również są nieczynne.źródło: Isport.blesk.c

You May Also Like

0 komentarze