Firma Wolski wyda prawie 44 miliony na kompleks skoczni u podnóża Tatr

by - 2:39 PM

www.sport.radiozet.pl


O modernizacji kompleksu Średniej Krokwi huczało już od dawna. Młodzi zawodnicy mieli problem z trenowaniem na tym obiekcie z wielu powodów, m.in. nie działał wyciąg i sami musieli wchodzić na skocznię, dźwigając przy tym ciężkie narty. Od teraz wszystko się zmieni, bowiem w tym tygodniu zaczną się prace związane z przebudową kompleksu.

Do rozpoczęcia przebudowy brakuje jedynie dostarczenia dokumentów wykonawcy tej modernizacji. Prawdopodobnie nie trzeba będzie czekać dłużej niż do 10 maja. Dyrektor COS Sebastian Danikiewicz przekonywał, że ze skoczni K-15 "Adaś" będzie można korzystać już w sierpniu tego roku. Zatem młodzi skoczkowie zaczną treningi już od wakacji. 

Reszta kompleksu ma być oddana do użytku w 2021 roku. Poza przebudowaniem skoczni, zmodernizowane mają zostać również trasy biegowe. Będą one zawierać oświetlenie oraz system  sztucznego naśnieżania. Firma Wolski wygrała przetarg i to właśnie ona będzie odpowiedzialna za wszystkie zmiany. Całość ma kosztować około 44 miliony, w tym wartość skoczni osiągnąć ma 38 milionów.


źródło: www.sport.interia.pl

You May Also Like

0 komentarze