Austriacy zakończyli zgrupowanie we Włoszech!

by - 12:56 AMLetni sezon zbliża się wielkimi krokami i kolejne kadry decydują się na ostateczne treningi. Nie inaczej było w przypadku Austriaków, którzy właśnie zakończyli zgrupowanie we Włoszech. Skoczkowie nie pojawili się jednak na skoczni, a czas spędzony w Arco miał za zadanie głównie zacieśnić więzi między reprezentantami. 

Austriacy spędzili we Włoszech pięć pełnych dni, od niedzieli do czwartku. W programie zgrupowania były między innymi wycieczki rowerowe oraz wspinaczki górskie, z których relacje można było zobaczyć na niejednym koncie na Instagramie. 

W zgrupowaniu brali udział Clemens Aigner, Philipp Aschenwald, Michael Hayboeck, Jan Hoerl, Daniel Huber i Stefan Kraft. Zabrakło tam Gregora Schlierenzauera i Manuela Fettnera, którzy zdecydowali się na indywidualne przygotowania, jednak nadal pod czujnym okiem trenera kadry, Andreasa Feldera. Na tradycyjnych treningach na skoczni ma pojawić się jednak cały austriacki skład. Odbędą się one zarówno w Planicy, jak i Bischofshofen. 

Zgrupowanie w Arco było pierwszym spotkaniem zawodników z nowym sztabem trenerskim, który w tym roku zasilili Harald Diess i Robert Treitinger, obecni asystenci Feldera. Główny szkoleniowiec dobrze ocenia współpracę z nowymi trenerami, podkreślając dobrą atmosferę panującą w zespole i ogólnie panującą motywację. 

Również Stefan Kraft nie krył zadowolenia z wyników wspólnych treningów. Dodał on, że czas wolny od treningów był bardzo przyjemny, ale dobrze jest wrócić do sportowych wyzwań razem z drużyną. Dwukrotny mistrz świata z Lahti zaznacza również, że w zespole panuje atmosfera pełnego zrozumienia i że wspólne zgrupowanie było dobrym pomysłem. 

Źródło: OSV, skijumping.pl 


You May Also Like

0 komentarze