Zmiany na stanowiskach w kadrach

by - 6:21 PM


Z zakończeniem tego sezonu na stanowiskach w kadrach nastąpiły spore zmiany. I chociaż praktycznie co roku zmieniają się zarówno trenerzy jak i sztab szkoleniowy, to w tym roku te roszady wywołały ogromne emocje. 

Szczególnie głośno komentowana była sytuacja Stefana Horngachera, który w tym miesiącu został oficjalnie trenerem reprezentacji Niemiec, zastępując Wernera Schustera. Natomiast głównym szkoleniowcem polskiej kadry A został Michał Dolezal, długoletni współpracownik Horgachera. Także u naszych pań nastąpiła zmiana kadry szkoleniowej, nie jest jednak jeszcze oficjalnie ogłoszone kto zastąpi Marcina Bachledę.

Zmiany nastąpiły również w ekipie włoskiej. Trenerem nie jest już Łukasz Kruczek, jednak nie wiadomo jest kto go zastąpi. Z kadry austriackiej wypadli natomiast Florian Liegl i Florian Schabereuter, długoletni współpracownicy Andreasa Feldera. Ich miejsce zajęli Harald Diess i Robert Treitinger.

Jednym z trenerów japońskich skoczków został także Richard Schallert, były austriacki zawodnik.

Co rozpoczęcia sezonu letniego zostało jeszcze kilka miesięcy, dlatego podejrzewamy że nie są to ostatnie roszady na stanowiskach :)

Źródło; informacja własna  

You May Also Like

0 komentarze