Podsumowanie sezonu reszty kadr

by - 9:09 AM


Dobiega końca podsumowanie sezonu poszczególnych kadr. Dziś przyjrzymy się aż siedmiu reprezentacjom. Choć żaden, ze skoczków, których tu opiszę, nie był kluczową postacią w minionym sezonie, to warto docenić ich hart ducha i wolę walki. 

Zacznijmy od Bułgarii. Tutaj mamy tylko jednego skoczka. Władimir Zografski sezon zakończył na 33 miejscu z dorobkiem 134 puntów. W trzynastu konkursach plasował się w finałowej "30". Swój najlepszy start w sezonie zanotował w pierwszym konkursie w Kuusamo, kiedy to zajął 6 miejsce.

Podobnie, jak Bułgarzy, Francuzi mieli tylko jednego reprezentanta w Pucharze Świata w sezonie 2018/2019. Jonathan Learoyd dziesięć razy próbował walczyć o punkty do klasyfikacji generalnej. Niestety nie udało mu się to ani razu. Najbliżej tego był w Oberstdorfie podczas Turnieju Czterech Skoczni, kiedy to zajął 38 miejsce.

Estonia miała trzech reprezentantów w Pucharze Świata w minionym sezonie. Najlepiej z nich spisał się Artti Aigro, któremu raz udało się zapunktować. W drugim konkursie w Kussamo był 19. Dzięki temu klasyfikację generalną ukończył na 57 pozycji z dorobkiem 12 punktów. 
Koreańczycy nie odegrali większej roli w sezonie 2018/2019. Dwóch reprezentantów Korei Południowej wystąpiło w kwalifikacjach w Engelbergu, jednak nie żadnemu z nich nie udało się awansować do konkursów. 

Kiedy ktoś rzuci hasło "kanadyjski skoczek", większość kibiców od razu odpowiada Mackenzie Boyd-Clowes. Kanadyjczykowi udało się punktować pięciokrotnie w minionym sezonie. Najlepiej spisał się w Vikersund, kiedy to konkurs ukończył na 24 pozycji. Dzięki swoim występom, zajął 51 miejsce w klasyfikacji generalnej. Innym skoczkiem z Kraju Klonowego Liścia, który próbował swoich sił w Pucharze Świata, był Matthew Soukup, jednak tylko raz udało mu się awansować do konkursu. W drugim konkursie w Sapporo zajął 46 miejsce.

Stany Zjednoczone reprezentowali Kevin Bickner, Casey Larson i Andrew Urlaub. Tylko Bicknerowi udało się zapunktować w sezonie 2018/2019. W konkursach w Niżnym Tagile był 18 i 26. Te występy dały mu 18 punktów i 51 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Pięciu Włochów próbowało swoich sił w Pucharze Świata w zakończonym sezonie. Tylko Alex Insam zdobywał jednak punkty. W inauguracyjnym konkursie na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle-Malince był 28, a w drugim konkursie w Niżnym Tagile uplasował się pozycję wyżej. Dzięki zdobyciu łącznie 6 punktów, sezon zakończył na 65 miejscu. 

Sezon 2018/2019 Pucharu Świata w skokach narciarskich jest historią. Każdemu ze skoczków, którzy walczyli dzielnie o punkty, pozostaje życzyć dużo zdrowia i wielu sukcesów w kolejnym sezonie. 


Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze