Podsumowanie sezonu numeru 25KG- Antti Aalto

by - 12:12 PM

fot. karjalainen.fi

Dzisiejsze podsumowanie sezonu 2018/2019 Pucharu Świata w skokach narciarskich dotyczyć będzie najlepszego Fina- Antti Aalto, który skończył sezon w klasyfikacji generalnej na 25 miejscu.


Mówi się, że fińskie skoki przechodzą załamanie. I byłaby to prawda, gdyby nie jedyny fiński skoczek w pierwszej trzydziestce Pucharu Świata, który bierze na siebie wizerunek skoków swojego kraju. Może od niego zacznie się wielka zmiana w Finlandii.

W tym sezonie Antti cztery razy wskoczył do pierwszej dziesiątki. Po raz pierwszy udało mu się to już na inauguracji sezonu, a więc w Wiśle, gdzie zajął siódme miejsce. Następnie w Niżnym Tagile- gdzie był najwyżej w sezonie- na szóstym miejscu, w Engelbergu (10 miejsce) oraz w Lahti (9 miejsce).

Niestety więcej niż być w pierwszej dziesiątce zdarzyło mu się nie zakwalifikować do drugiej serii- aż 7 razy. Przy czym aż dwa z nich w Kuusamo. 

W poszczególnych turniejach szło mu całkiem nieźle. Turniej Czterech Skoczni skończył na miejscu 30, Raw Air na 20, a Willingen Five oraz Planica 7 na 23. Pierwszy raz był też klasyfikowany do Pucharu Świata w lotach- zajął w tym sezonie 30 miejsce.

Gratulujemy udanego sezonu i liczymy na jeszcze lepsze wyniki młodego skoczka w następnym sezonie!

źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze