Podsumowanie sezonu numeru 24KG- Simon Ammann

by - 6:25 PM


Nadeszła kolej na podsumowanie sezonu ulubieńca Polaków w skokach-Simona Ammanna, który sezon 2018/2019 Pucharu Świata w skokach skończył na 24 miejscu. 

Zwykle Simon był najlepszym skoczkiem szwajcarskim w klasyfikacji generalnej. Jednakże w tym sezonie musiał ustąpić swojemu koledze z kadry- Killianowi Peierowi. Jednakże na szczęście Simon wciąż daje radę utrzymywać się w pierwszej trzydziestce, co nas bardzo cieszy.

Sezon jednakże zaczął słabo, bo i w Wiśle i w Kuusamo nie doszedł do pierwszej 30. W Niżnym Tagile nie wystartował wcale, a w Engelbergu zajął 45, a potem 29 miejsca. Polska nie była dla niego przyjazna również w Zakopanem, gdzie skończył rywalizację na 46 miejscu. Jednakże już poza tymi wpadkami reszta sezonu nie wyglądała aż tak źle. 3 razy udało mu się skończyć w pierwszej dziesiątce- w  Predazzo,  Vikersund oraz w Planicy.

Simonowi bardzo dobrze szły jednak turnieje. Turniej Czterech Skoczni skończył na 13 miejscu,  Raw Air na 6, Willingen Five na 18, a Planica 7 na 8. 

Jak wiadomo, Simon jest świetnym lotnikiem i w tym roku w Pucharze Świata w lotach udało mu się zająć trzynaste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Oby kolejne sezony Simona były udane tak samo albo jeszcze lepiej!

źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze