Obsługiwane przez usługę Blogger.

Podsumowanie sezonu numeru 23 KG - Yukiya Satō

by - 6:55 PM

fot. shutterstock.com

Dzisiejsze podsumowanie sezonu 2018/2019 Pucharu Świata w skokach narciarskich dotyczyć będzie jednego z najniższych skoczków narciarskich na świecie. O kim mowa?  Oczywiście o Yukiyi Satō, który skończył sezon w klasyfikacji generalnej na 23 miejscu.

Japończycy w minionym sezonie spisywali się bardzo dobrze.  Oczywiście dominatorem sezonu był fenomenalny Ryoyu Kobayashi, ale 23-latek z Ishikari także ma za sobą świetny sezon.

Satō w sezonie 2018/2019 cztery razy wskakiwał do czołowej "10" konkursów. Pierwszy raz udało mu się to w Innsbrucku podczas Turnieju Czterech Skoczni, kiedy to był szósty. W Zakopanem pierwszy raz w karierze stanął na podium - był trzeci. Swój najlepszy wynik na skoczni mamuciej - 10. miejsce - osiągnął w niemieckim Oberstdorfie. 

Również czterokrotnie nie udało mu się zakwalifikować do drugiej serii - w drugim konkursie w Engelbergu był 32., w pierwszym konkursie na mamucie w Oberstdorfie zajął 34. miejsce, w Lahti zakończył zawody na 40 miejscu, a w drugim konkursie w Willingen 34.

Jeśli chodzi o poszczególne turnieje to Satō spisał się bardzo dobrze. Turniej Czterech Skoczni ukończył na 12 pozycji, Raw Air na 13, a Planica 7 na 20. Gorzej poszło mu jedynie w Willingen 5, gdzie był 32.

Gratulujemy udanego sezonu i życzymy powodzenia w dalszych startach!


Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze