Obsługiwane przez usługę Blogger.

Podsumowanie sezonu numeru 22KG - Jakub Wolny

by - 6:32 PM

Znalezione obrazy dla zapytania jakub wolny
fot. Agencja Gazeta

Przyszedł czas na podsumowanie sezonu naszego reprezentanta - Jakuba Wolnego, który sezon 2018/19 zakończył na 22. pozycji w klasyfikacji generalnej. 

24-latek dorastał zawsze w cieniu starszych, bardziej doświadczonych kolegów. W tym roku, w obliczu obniżki formy Macieja Kota dostał jednak szanse prezentowania się w drużynówkach, co wykorzystywał różnie, jednak doświadczenie zawsze zostanie.


Sezon dla niego rozpoczął się niesamowicie dobrze. Wraz z drużyną Polski wygrał konkurs drużynowy na Malince przy rodzimej publiczności. Następnego dnia na jego konto wpadły punkty za zajęcie 23. miejsca w indywidualnej rywalizacji. 

Kuba punktował w 20. konkursach Pucharu Świata. Najlepszy z nich okazał się być w Vikersund, gdzie konkurs zakończył na 4. pozycji, ocierając się o podium. 

Poza Raw Air (8. miejsce) i Planica 7 (10. miejsce), zarówno Turniej Czterech Skoczni, Willingen Five i Mistrzostwa nie były w jego wydaniu zbyt udane. W TCSie zajął 29. miejsce, na Mühlenkopfschanze był 26., a w powrocie na Bergisel zajął 40. miejsce. 

Miejmy nadzieję, że Kuba będzie dalej szedł w dobrą stronę, rozwinie się i zostanie godnym następcą Kamila Stocha!

You May Also Like

0 komentarze