Podsumowanie sezonu numeru 1KG- Ryoyu Kobayashi

by - 5:23 PM


Nareszcie nadszedł czas na podsumowanie bezsprzecznie najlepszego skoczka tego sezonu, zdobywcy pierwszego miejsca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2018/2019, czyli Ryoyu Kobayashiego.

Był to bezsprzecznie najlepszy sezon dla Japończyka. Ryoyu zaczął punktować w Pucharze Świata dość niedawno- w sezonie 2015/2016. Szybko zatem udało mu się wybić na wyżyny skoków. W tym sezonie zdobył 2085 punktów w Pucharze Świata. Jeszcze lepiej to wygląda, gdy porównamy ten wynik do sezonów poprzednich Japończyka: 2017/2018- 187 punktów, 2016/2017- 0 punktów, 2015/2016- 55 punktów! A zatem jest to niesamowity progres tego młodego skoczka.

Jeśli chodzi o Puchar Świata- trzynaście razy stawał na pierwszym miejscu, natomiast jedynie raz znalazł się poza pierwszą dziesiątką- na 14 miejscu w Obersdorfie. W Wiśle rozpoczął sezon od trzeciego miejsca, a następnie przyszła kolej na dwa pierwsze miejsca w Kuusamo. Potem zaliczył "wpadkę", a więc "jedynie" siódme miejsce w Engelbergu, co poprawił od razu na następny dzień miejscem pierwszym. Gorsze (stosunkowo) momenty zaliczył na drugim konkursie w Predazzo, w Zakopanem oraz w pierwszym konkursie w Sapporo- 7, 7 oraz 5 miejsca. Cały sezon zwieńczył zwycięstwem w Planicy.

Ryoyu wygrał wszystkie turnieje. Zajął pierwsze miejsca w Turnieju Czterech Skoczni, Raw Air, Willingen Five oraz Planica 7. Wygrał również klasyfikację generalną Pucharu Świata w lotach.

Jedyne czego Ryoyu nie zdobył w tym sezonie, to tytułu Mistrza Świata, ponieważ na obu skoczniach Mistrzostw Świata zajął czwarte miejsca.

Jednakże tak naprawdę można powiedzieć, że Ryoyu po tym sezonie jest skoczkiem spełnionym. I może to i lepiej, że nie zdobył tytułu Mistrza Świata. Przynajmniej ma jeszcze o co walczyć w kolejnych sezonach.

źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze