Podsumowanie sezonu numeru 16 kg - Daniel Huber

by - 1:26 PM
Dzisiaj przyszedł czas na podsumowanie sezonu drugiego najlepszego austriackiego skoczka minionej zimy - Daniela Hubera. Dla tego zawodnika sezon 2018/2019 był najlepszym w jego dotychczasowej karierze.

Huber podczas ubiegłego sezonu regularnie występował w zawodach najwyższej rangi. W tym czasie zgromadził 413 punktów, co pozwoliło mu na zajęcia 16. miejsca w klasyfikacji generalnej PŚ. 26- letni skoczek z Seekirchen 22. razy kończył konkurs w TOP 30. Raz udało mu się wskoczyć na podium. Miało to miejsce w Engelbergu, gdzie zajął 3. miejsce. Było to pierwsze indywidualne podium Daniela Hubera w zawodach Pucharu Świata.
Poza tym zajął on wysoką 9. pozycję w klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni, w którym okazał się być najlepszym ze swoich rodaków. Do udanych Huber może zaliczyć także Mistrzostwa Świata w rodzinnej Austrii. Na dużej skoczni w Innsbrucku zajął 11. miejsce indywidualnie oraz sięgnął po srebrny medal z drużyną. W Seefeld na skoczni normalnej w nienormalnym  konkursie zajął zaś 21. pozycję. 

źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze