Podsumowanie sezonu numeru 15 KG - Halvor Egner Granerud

by - 11:23 AMPodsumowania sezonu 2018/2019 wciąż trwają. Dzisiaj przyszedł czas na to, by dokładniej przyjrzeć się zimie  w wykonaniu Halvora Egnera Graneruda. 

Miniony sezon był niewątpliwie najlepszym w karierze tego młodego Norwega. Granerud regularnie punktował w konkursach najwyższej rangi, a w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajął 15. miejsce.

Halvor Egner Granerud rozpoczął sezon pechowo - nie zakwalifikował się do inauguracyjnego konkursu w Wiśle. Później było już zdecydowanie lepiej. Pierwsze punkty w sezonie powędrowały na konto Norwega po konkursie w Ruce, gdzie zajął 24 pozycję. W drugim konkursie rozegranym w Finlandii był 27., ale już tydzień później w rosyjskim Niżnym Tagile udał mu się wskoczyć do TOP10 (9. miejsce). Wysokie lokaty zajmował też podczas konkursów Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen i Bischofshofen, gdzie był kolejno 9. i 7. Z dobrej strony zaprezentował się też w Zakopanem, zajmując 5. miejsce. Ta sama lokata przypadła mu w konkursie w fińskim Lahti. Najlepsze miejsce w sezonie i całej karierze udało mu się zająć podczas drugiego konkursu indywidualnego w Sapporo, gdzie uplasował się tuż za podium. Wysokiej formy nie udało mu się utrzymać do końca zimy. Podczas rozgrywanego w jego ojczyźnie Raw Air sześć razy z rzędu nie punktował. Do finałowej serii zakwalifikował się tylko w Vikersund, gdzie był 28. Na sam koniec, podczas finału sezonu w Planicy został sklasyfikowany na 36 i 28. miejscu. 

Miejsca Halvora Egnera Graneruda w posczególnych turniejach i klasyfikacjach sezonu 2018/2019:

MŚ w Seefeld i Innsbrucku: 33. miejsce na skoczni dużej (K120)
Turniej Czterech Skoczni: 35. miejsce w klasyfikacji generalnej
Raw Air37. miejsce w klasyfikacji generalnej
Willingen Five14. miejsce w klasyfikacji generalnej
Planica 7: 30. miejsce w klasyfikacji generalnej
PŚ w lotach: 24. miejsce w klasyfikacji generalnej
PŚ: 15. miejsce w klasyfikacji generalnejŹródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze