Podsumowanie sezonu numeru 13 KG - Domen Prevc

by - 7:12 PM

Czas na kolejne podsumowanie sezonu. Dziś pod lupę weźmiemy skoczka, który w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w minionym sezonie znalazł się na miejscu 13 -  wcale nie pechowym.

A skoczkiem, o którym mowa, jest Domen Prevc. Dwudziestolatek sezon ukończył z dorobkiem 542 punktów. W czołowej "10" poszczególnych konkursów plasował się siedmiokrotnie, przy czym dwukrotnie stał na podium. Swoją jedyną wygraną w sezonie 2018/2019 świętował w norweskim Vikersund. Na mamuciej skoczni nie miał sobie równych. W ostatnim konkursie sezonu na rodzimej Latelnicy był drugi.

Po tym, jak nie zawkalifikował się do konkursów z cyklu Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie i Ga-Pa, został odesłany do domu, by móc oddać się w całości treningom. Wrócił w Zakopanem, gdzie zajął 23. miejsce.

Raw Air zakończył na 18. miejscu. W Oslo był 6., w Lillehammer 7., w Trondheim nie udało mu się zakwalifikować do konkursu, a we wspomnianym wcześniej Vikersund wygrał.

Willingen Five to 37. miejsce młodego Słoweńca, natomiast w Planica 7 udało mu się wskoczyć na 5. miejsce w "generalce".

Puchar Świata w lotach zakończył tuż za podium, na czwartej pozycji.

Patrząc na to, jak Domen spisywał się pod koniec sezonu, możemy liczyć na to, że najbliższa zima może należeć do niego. I tego mu życzymy.

Źródło: informacja własna